Viac o Letisku 2018-06-04T09:17:23+00:00

“Patríme medzi najaktívnejšie a najlepšie aerokluby na Slovensku”

Letecké dni, Airshow, Letecké akrobacie, Letecké rally, Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy, Tandemové zoskoky, Vyhliadkové lety, Letecké múzeum, Letecká škola.

AeroKlub Dubnica nad Váhom (Trocha zaujimavejsi text)

Aeroklub Dubnica nad Váhom je v zmysle zákona č.83/1990 Zb. dobrovoľné združenie občanov, ktorí vykonávajú záujmovú a športovú činnost v motorovom, bezmotorovom lietaní a parašutizme.

Aeroklub je dobrovoľne združený vo vyššej organizačnej jednotke – Slovenskom národnom aeroklube gen. M.R. Štefánika so sídlom v Žiline, kde SNA gen. M.R.Štefánika vo zverených veciach ho zastupuje v rôznych vnútroštátnych a medzinárodných inštitúciach.
Je tiež členom federation aeronautique internationale (FAI) so sídlom v Lausanne.

Lorem Ipsum je fiktívny text, používaný pri návrhu tlačovín a typografie. Lorem Ipsum je štandardným výplňovým textom už od 16. storočia, keď neznámy tlačiar zobral sadzobnicu plnú tlačových znakov a pomiešal ich, aby tak vytvoril vzorkovú knihu. Lorem Ipsum je fiktívny text, používaný pri návrhu tlačovín a typografie. Lorem Ipsum je štandardným výplňovým textom už od 16. storočia, keď neznámy tlačiar zobral sadzobnicu plnú tlačových znakov a pomiešal ich, aby tak vytvoril vzorkovú knihu.

Letisko Slávnica

  • súťaže, udalosti, akcie
  • výhliadkové lety, tandemy, darčekové poukazy
  • lietadlá, letecká škola, letecké múzeum
  • letecké práce, servis a oprava
  • reštaurácia, ubytovanie

Ďalšie služby

akdubnica@bb.telecom.sk

1948

Založená odbočka Slovenského národného aeroklubu v Domove mladých v Dubnici nad Váhom. Prvé letisko aeroklubu Dubnica nad Váhom bolo svahové nachádzalo sa pod Ostrým vrchom medzi Dubnicou nad Váhom a obcou Kolačín kde v marci 1949 postavili aj drevený hangár.

1951

Založené druhé letisko aeroklubu Dubnica bolo rovinného typu a nachádzalo sa medzi strojárskymi škodovými závodmi Dubnica nad Váhom a obcou Prejta a malo rozmery 900 x 80 m. Otvorenie tohto letiska bolo zrealizované zorganizovaním v histórii I. Leteckého dňa Aeroklubu Dubnica nad Váhom. Toto letisko bolo z dôvodu výstavby strojárskeho závodu v Dubnici nad Váhom zrušené v roku 1953.

1958

4.11.1958 sa konala zakladajúca schôdza nového Aeroklubu Dubnica nad Váhom kde sa členovia dohodli na výstavbe nového letiska pri obci Slávnica
1958-1963 členovia Aeroklubu Dubnica nad Váhom dochádzajú lietať na letisko do Žiliny

1963

Jún 1963 slávnostné otvorenie nového letiska Aeroklubu Dubnica nad Váhom pri obci Slávnica , zahájené II. Leteckým dňom Aeroklubu Dubnica n/V a I. Leteckým dňom na území letiska Slávnica.

Ponúkame

(Tu majú ísť partneri)