Aeroklub Dubnica nad Váhom, o.z.
letisko Slavnica

“Patríme medzi najaktívnejšie a najlepšie aerokluby na Slovensku”

Letecké dni, Airshow, Letecké akrobacie, Letecké rally, Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy, Tandemové zoskoky, Vyhliadkové lety, Letecké múzeum, Letecká škola.

Aeroklub Dubnica nad Váhom, o.z.

je v zmysle zákona č.83/1990 Zb. dobrovoľné združenie občanov, ktorí vykonávajú záujmovú a športovú činnost v motorovom, bezmotorovom lietaní a parašutizme.

Aeroklub je dobrovoľne združený vo vyššej organizačnej jednotke – Slovenskom národnom aeroklube gen. M.R. Štefánika so sídlom v Žiline.

Je tiež členom Federation Aeronautique Internationale (FAI) so sídlom v Lausanne.

Letisko Slavnica

  • motorové lietanie
  • bezmotorové lietanie
  • parašutizmus
  • letecké múzeum
  • reštaurácia

1948

Založená odbočka Slovenského národného aeroklubu v Domove mladých v Dubnici nad Váhom. Prvé letisko aeroklubu Dubnica nad Váhom bolo svahové nachádzalo sa pod Ostrým vrchom medzi Dubnicou nad Váhom a obcou Kolačín kde v marci 1949 postavili aj drevený hangár.

1951

Založené druhé letisko aeroklubu Dubnica bolo rovinného typu a nachádzalo sa medzi strojárskymi škodovými závodmi Dubnica nad Váhom a obcou Prejta a malo rozmery 900 x 80 m. Otvorenie tohto letiska bolo zrealizované zorganizovaním v histórii I. Leteckého dňa Aeroklubu Dubnica nad Váhom. Toto letisko bolo z dôvodu výstavby strojárskeho závodu v Dubnici nad Váhom zrušené v roku 1953.

1958

4.11.1958 sa konala zakladajúca schôdza nového Aeroklubu Dubnica nad Váhom kde sa členovia dohodli na výstavbe nového letiska pri obci Slávnica
1958-1963 členovia Aeroklubu Dubnica nad Váhom dochádzajú lietať na letisko do Žiliny

1963

Jún 1963 slávnostné otvorenie nového letiska Aeroklubu Dubnica nad Váhom pri obci Slávnica , zahájené II. Leteckým dňom Aeroklubu Dubnica n/V a I. Leteckým dňom na území letiska Slávnica.

Partneri